ده فواید نوشیدن چای فامیلا به طور دائم

اثرات مثبت چای بر سلامت انسان
کافئین موجود در چای و قهوه، مغز و سیستم عصبی مرکزی را تحریک می کند و به شما کمک می کند بیدار بمانید و از شروع خستگی جلوگیری کنید با مسدود کردن اثرات آدنوزین، یک انتقال دهنده عصبی که باعث احساس خستگی ما می شود، به ما کمک می کند بیدار بمانیم.

به آن جزء روانگردان نیز می گویند زیرا باعث افزایش آدرنالین و دوپامین می شود.

EGCG (اپی گالو کاتچین گالات) و EKG (پی کاتچین گالات)، که آنتی اکسیدان ها و کاتچین های غالب در چای فامیلا هستند، از جمله اجزای غذایی هستند که به دلیل فواید آنها بسیار مورد مطالعه قرار گرفته اند.

کاتچین؛ مشخص شده است که سلامت قلب و عروق را بهبود می بخشد، فشار خون را کنترل می کند، تری گلیسیرید و کلسترول را در تعادل نگه می دارد، اثرات ضد التهابی نشان می دهد، استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد، از تجمع پلاکت ها جلوگیری می کند و به کاهش وزن کمک می کند.

در نتیجه مصرف، همچنین مشخص شده است که عوامل خطر مرتبط با بسیاری از سرطان ها را کاهش می دهد.

 

همچنین کاتچین ها؛ نوتروفیل ها، سلول های اپیتلیال کولونآنها تکثیر سلول های مرتبط با سیستم ایمنی مانند ماکروفاژها و لنفوسیت های T را تنظیم می کنند.

چای سبز حاوی ویتامین های C، B12، B9 (اسید فولیک) و E و همچنین مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم، کروم، منگنز، مس، روی، فسفر، پتاسیم، فلوراید و سدیم است.

علاوه بر این، چای سبز با ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در آن، آنزیم هایی را در بدن فعال می کند که از سلول های ما در برابر اثرات اکسیداتیو رادیکال های آزاد مانند سوپراکسید محافظت می کند و از تمام عروق ما به ویژه آئورت که بزرگترین شریان ما است محافظت می کند محافظت در برابر بیماری های قلبی عروقی را فراهم می کند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.