به کارگیری میلگرد میانه در تولید شارژر لپ تاپ

تحقیقات گسترده ای در مورد جایگزینی میلگرد میانه فولادی با میلگردهای پلیمری تقویت شده با الیاف برای از بین بردن مشکل خوردگی فولاد در سازه های بتنی میله فولادی معمولی انجام شده است.

با این حال، از آنجایی که عملکرد میلگردهای پلیمری تقویت‌شده با الیاف در تراکم (به دلیل مسائلی مانند ریز کمانش الیاف) نسبت به کشش بسیار پایین‌تر است، استفاده از آنها در ستون‌های بتنی معمولاً توصیه نمی‌شود. هنگامی که یک سازه بدون فولاد مورد نیاز است، این یک چالش مهم است.

این مقاله یک میلگرد هیبریدی بدون فولاد جدید را ارائه می دهد که در دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ ساخته شده است که بر مشکل فوق الذکر غلبه می کند. چنین میلگرد هیبریدی معمولاً از یک میلگرد پلیمری تقویت شده با الیاف مرکزی، یک لوله محدود کننده پلیمری تقویت شده با الیاف خارجی و یک لایه حلقوی از مواد سیمانی با مقاومت بالا مانند بتن با عملکرد فوق العاده تشکیل شده است.

میلگرد

برای نشان دادن عملکرد این میلگردهای هیبریدی، نتایج حاصل از یک سری آزمایش های اولیه و کار مدل سازی مرتبط در مقاله ارائه شده است. این نتایج نشان می دهد که میلگرد پلیمری تقویت شده با الیاف در مرکز به خوبی در برابر کمانش میله و میکرو کمانش الیاف پشتیبانی می شود، استحکام فشاری مواد پلیمری تقویت شده با الیاف را می توان به طور کامل بسیج کرد و  پاسخ تنش-کرنش میلگردهای هیبریدی را می توان به گونه ای طراحی کرد که شبیه یک پاسخ الاستیک-پلاستیک با مقداری سخت شدن پس از تسلیم باشد.

میلگرد پلاستیکی تقویت شده با الیاف در محیط های با خوردگی بالا نیز استفاده می شود. در اشکال مختلفی مانند مارپیچ برای تقویت ستون ها، میله های معمولی و مش ها موجود است. بیشتر میلگردهای تجاری موجود از الیاف یک طرفه که در یک رزین پلیمری ترموست قرار گرفته اند ساخته می شوند و اغلب به آن FRP می گویند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.