برقراری ارتباط راحتتر با سیم افشان یک و نیم.

انواع مختلفی از سیم افشان یک و نیم وجود دارد که می توانید برای یک برنامه خاص انتخاب کنید یک نوع جامد و سپس نوع رشته ای وجود دارد. یک گیج سیم مشخص از سیم رشته‌ای از سیم‌های کوچک‌تری تشکیل شده است که به هم بافته شده‌اند، مانند این اندازه گیج نهایی سیم با قطر کلی سیم تعیین می شود.

مثلا همینجا سیم های رشته ای در صورت خم شدن مکرر کمتر مستعد شکستگی هستند اگر برنامه ای دارید که در آن سیم به طور قابل توجهی یا دوره ای یا منظم خم می شود، باید از نوع رشته دار استفاده کنید.

اگر برنامه ای مانند سیستم سیم کشی برق در خانه ها دارید، احتمالاً از نوع جامد استفاده می کنید زیرا وقتی داخل دیوار قرار می گیرد خم شدن زیادی به آن داده نمی شود احتمالاً در آن مورد خاص این انتخاب خواهد بود.

اکثر سیم های مورد استفاده در الکترونیک با نوعی عایق پوشانده شده اند. در کتاب درسی شما، جدول 3-6 اطلاعاتی در مورد عایق ارائه می دهد عایق از اتصال کوتاه به سیم های دیگر و احتمال ضربه جلوگیری می کند.

هدف از عایق کاری جلوگیری از اتصال کوتاه به سیم های دیگر و جلوگیری از شوک شدن کاربر هنگام لمس سطح بیرونی سیم است بسیاری از مواد مختلف در عایق استفاده می شود آنها به روش هایی متفاوت هستند که شامل موارد زیر می شود برخی از این موارد در جدول 3-6 ذکر شده است.

اولین مورد در اینجا مواد است انواع مختلفی از مواد مورد استفاده در عایق وجود دارد آنها شامل کینار، نئوپرن، پی وی سی، سیلیکون، لاستیک، تفلون و غیره می باشند. عایق های مختلف نیز دارای ولتاژ شکست مرتبط هستند. این یک اختلاف پتانسیل است که باعث از بین رفتن عایق می شود. بدیهی است که اگر نوعی سیم را برای هدفی وارد می‌کنید، می‌خواهید مطمئن شوید که ولتاژی بیش از ولتاژ شکست نخواهید داشت. زیرا اگر این کار را انجام دهد، عایق توانایی خود را در توقف جریان جریان از دست می دهد، بنابراین جریان از عایق عبور می کند و عایق برای همیشه آسیب می بیند. موارد دیگری که در عایق بندی مورد توجه قرار می گیرند، محدوده دمایی قابل استفاده، مقاومت در برابر آب و مواد شیمیایی، هزینه و انعطاف پذیری مکانیکی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.